Aliexpress

Apmeklēt veikalu

Aliexpress atlaides un piedāvajumi

Aliexpress ir interneta veikals, kurā tu vari iegādāties preces sākot no apģērba un apaviem, līdz elektronikai, auto un moto aksesuāriem, darbarīkiem un sporta inventāram par izdevīgām cenām, jo šīs preces ar AliExpress palīdzību tu iegādājies tieši no to ražotāja vai izplatītāja, kas nozīmē, ka tu vari būt drošs, ka tām nav uzlikta papildus tirdzniecības cena, kā arī ka prece nebūs ilgu l

loading

Aliexpress.com tika izveidots tikai 2010. gada augustā, un šīs mājas lapas mērķis bija dot iespēju pārdevējiem, kuri iepriekš savu preci pārdeva Alibaba.com un pārdeva to vairumtirdzniecībai, sasniegt arī klientu bāzi, kuri vēlas iegādāties tikai vienu vai dažus preces eksemplārus. Tajā pašā laikā tas radīja iespēju arī mums, kā klientiem iegādāties dažādas preces no šiem vairumtirgotājiem par lētākām cenām nekā veikalos. Un kopš Aliexpress.com izveides, tikai nedaudz vairāk kā 5 gadu laikā AliExpress ir kļuvis par vienu no populārākajiem interneta e-veikaliem, kurā ne tikai iepērkas cilvēki no visas pasaules, bet kura nosaukumu nereti min kopā ar tādiem e-veikalu dižgariem kā Amazon un eBay.

AliExpress mātes kompānja Alibaba Group tika radīta jau 1999. gadā, kad kāda nelielā dzīvoklītī Ķīnā savācās 18 cilvēku grupa un radīja ideju, kura vēlāk materializējās labi pazīstamajā interneta vairumtirdzniecības veikalā Alibaba.com. Šīs grupas līderis bija vīrs vārdā Džeks Ma, kuram vēl tagad pieder daļa no šī uzņēmuma, kura vērtība pašreiz ir sasniegusi gandrīz 60 miljardus ASV dolārus.


Aliexpress piegāde

Aliexpress piedāvā līdz pat 20 dažādām piegādes opcijām, bet uz Latviju pamatā preces piegādā tieši 5 uzņēmumi, kur divi no tiem piegādā preci par brīvu, bet pārējie trīs ir express servisi, kuri paciņu piegādās krietni ātrāk, bet par to jums arī nāksies samaksāt krietni vairāk. Parasti sūtījumu piegāde ja izvēlēta ir brīvā piegādes metode ir no 15 līdz 30 dienām bet ja izvēlaties kādu no maksas pakalpojumiem, tad šis laiks var būt no 3 līdz 8 dienām. Protams ne vienmēr kompānijas iekļaujas šajos laikos un ja tā padomājam, tad tas ir brīnums, ka 8 dienās ir iespējams saņemt paciņu savās rokās, kad tā tiek izsūtītā, piemēram, no Ķīnas, jo paciņai ir jāšķērso okeāni, dažādi ceļi un tas noteikti nav lēti. Un it sevišķi ja tiek izvēlēta piegāde bez maksas, tad parasti mēs taču varam pagaidīt pāris dienas lai saņemtu savu paciņu par brīvu!


Preču atgriešana

Aliexpress saviem klientiem piedāvā preču atgriešanu tikai tādā gadījumā, ja prece tiek sūtīta no tās pašas valsts, kurā tu to saņem, jo uz starpvalstu darījumiem šī politika neattiecas. Un, ja tu vēlies atgriezt preci tev būs pašam jāmaksā sūtīšanas izmaksas, kā arī jāmēģina šis darījums saskaņot ar pārdevēju, jo AliExpress parasti iesaistās tikai tad, ja prece ir bojāta vai nav pienākusi un pircējam ar pārdevēju neizdodas vienoties par daļēju vai pilnīgu naudas atmaksu.


Sūtījumu izsekošana

AliExpress līdzīgi kā citas interneta veikalu mājaslapas cenšas saviem klientiem nodrošināt vislabāko un visefektīvāko servisu gan attiecībā uz preču izvēli, gan uz preču nosūtīšanu, kurā arī, protams, ietilpst sūtījuma izsekošana. Tā kā AliExpress sevī apvieno ļoti daudzus preču pārdevējus, nevis ir viens vesels interneta veikals, tad preču sūtīšanu no AliExpress nodrošina katras preces pārdevējs atsevišķi, un tātad arī katrs pārdevējs atsevišķi ir atbildīgs par sūtījuma izsekošanas iespējamību un efektivitāti. Vēl sūtījuma izsekošana atšķirsies arī gadījumā, ja klients izvēlēsies maksa vai bez maksas sūtīšanas pakalpojumus, kur, bezmaksas sūtīšanas pakalpojuma gadījumā sūtījuma izsekošanas nodrošināšana sūtītājam var aizņemt ilgāku laiku, tāpat kā arī pasūtītās preces ceļš līdz tās pircējam būs ilgāks. Bet, ja sūtītājs nav nodrošinājis sūtījuma izsekošanu pat pēc nedēļas no pasūtījuma veikšanas, tad vispirms ir nepieciešams doties uz konkrētā sūtīšanas pakalpojuma mājaslapu (to kāds sūtīšanas pakalpojums tiek izmantots, var redzēt savā AliExpress kontā pie veiktajiem sūtījumiem) un izmēģināt, vai tajā nav iespējams izmantot sūtījuma izsekošanas kodu, kurš parasti tiek piešķirts uzreiz pēc sūtījuma veikšanas. 


Muita

AliExpress portāls, līdzīgi kā citi interneta veikali, kuri sevī apvieno daudzus atsevišķus preču pārdevējus, neatbild par jebkādām papildus izmaksām vai papildus preču aizkavēšanos kas var rasties saistībā ar preču sūtīšanu, jo ikviens AliExpress pārdevējs tikai izsūta preci uz konkrēto adresi, un preces pircējam ir jāatbild par preces papildus izmaksām, piemēram, muitas nodokli. Balstoties uz Latvijas un Eiropas Savienības likumiem, komerciāli sūtījumi, kuri tiek nosūtīti no kādas valsts ārpus Eiropas Savienības, AliExpress gadījumā šī valsts ir Ķīna, sūtījumiem, kuri nepārsniedz 22 eiro netiks pievienots ne PVN, ne muitas nodoklis, bet sūtījumiem, kuri nepārsniedz 150 eiro būs jāapmaksā tikai papildus PVN izmaksas. Ja tu plāno pasūtīt ko dārgāku no AliExpress, piemēram, preci, kura ir dārgāka par 150 eiro, tad tev būs jārēķinās ar papildus muitas nodokļa izmaksām 2,5% apmērā no preces muitas vērtības. Bet visiem tiem, kuri plāno milzīgus pirkumus, kuru summas jau pārsniedz 700 eiro, ir jārēķinās ar to ka to precēm tiks aprēķināts speciāls muitas nodokļa tarifs, ņemot vērā ne tikai preces vērtību, bet arī preces tipu. Tāpēc noteikti atceries par šiem izcenojumiem, un esi gatavs un papildus Aliexpress muitas izmaksām, ja no kāda no AliExpress pārdevējiem pasūti preci, kas ir dārgāka par 150 eiro.